Щорічна конференція «Телебачення як Бізнес» – це одноденна концентрація медіабізнесу в одному місці. Провідні телевізійні бренди та найкращі медіаспеціалісти в модерованому потоці дискусій говорять про актуальний контент, фінанси, менеджмент та новітні медіатехнології.

Категорія: Новини

22 вересня в рамках KIEV MEDIA WEEK відбулася 7-а щорічна конференція «ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЯК БІЗНЕС»

ADS_9882На початку Конференції до учасників із вітальним словом звернулися: Ігор Коваль, Директор ІТК, який подякував усім учасникам Конференції за внесок в розвиток медіа галузі у вигляді можливості обміну досвідом і практикою всередині галузі; Олег Черниш, Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, який розповів про виконану державними органами роботу з реформування і розвитку медіа галузі; Костянтин Бушуєв, Заступник Голови Національної поліції України, який у своєму вітальному слові закликав усіх об’єднатися для боротьби з піратством, а також розповів про Меморандум про співпрацю, який згодом (23 вересня) був підписаний  між Національною поліцією і медіагрупами.

Традиційно, відкривала Конференцію панельна дискусія «Саміт Медіалідерів», в якій приймали участь Директор-президент телеканалу ICTV Олександр Богуцький (модератор), Генеральний директор холдингу «1 + 1 Медіа» Олександр Ткаченко, Директор медіа-холдингу «Медіа група Україна» Євген Лященко та співзасновник FILM.UA Group Сергій Созановський. Спікери були налаштовані позитивно і почали з хороших новин і позитивних динамік, зокрема, відзначили поліпшення ситуації, пов’язаної з власним виробництвом контенту і звернули увагу на успіхи української продукції на міжнародному ринку (пресейл мультфільму «Руслан і Людмила» (Stolen Princess) були оформлені більш ніж на десяток територій, «Студія «Квартал 95», продала права на адаптацію формату «Слуга народу» Fox Studio). Учасники Саміту, в черговий раз, висловили надію на якнайшвидше прийняття депутатами законів №3081-д про держпідтриADS_9949мку кінематографа і №3504, що стосується поширення програм телерадіоорганізацій в складі УПУ (універсальної програмної послуги), а так само на остаточну відмову від аналогового мовлення і переходу до цифрового. Медіалідери звернули увагу громадськості та медіасфери на гостроту питання боротьби з піратством, а також на необхідність переходу до ринкових відносин між усіма учасниками медіа ринка, в тому числі і з кабельними операторами. Учасники дискусії відзначили, що, не зважаючи на всі успіхи у виробництві власного контенту, про його окупність і прибутковість, на даний момент, мови йти не може і перед каналами все так само гостро стоїть питання необхідності пошуку додаткових джерел фінансування. Ще одним підтвердженням позитивних змін у виробництві контенту стала новина про прем’єру 4-серійної екранізації роману Володимира Лиса «Століття Якова», (виробництва 1 + 1 медіа) яка відбудеться найближчим часом. Промо-ролик екранізації Олександр Ткаченко презентував у заключній частині дискусії. У відповідь на питання з аудиторії про кількість податків сплачених каналами, учасники панелі озвучили, що їх компанії щорічно платять від 200 до 400 млн. грн. податків до бюджету, а кількість людей забезпечених роботою в сфері, з урахуванням всього циклу виробництва контенту, доходить до 100 тис. чоловік.

Після перерви Конференцію продовжила панельна дискусія керівників сейлз-хаусів «Майбутнє ринку», за участю Андрія Партики, Генерального директора StarLight Sales, Валерія Варениці, Комерційного директора сейлз-хауса «ПЛЮСИ», Юлії Костецької, Директор сейлз-хауса «Медіапартнерство» та Дмитра Дутчина , Директора з продажу та стратегічного розвитку «Інтер-реклама». Модератором даної секції стала Катерина Котенко. Керівники сейлз-хаусів відзначили, що останні два роки, з огляду на ситуацію в країні і на ринку, працADS_0374ювала ціла система бонусів для підтримки рекламодавців, але в зв’язку з відновленням ринку вони будуть скасовані. Зокрема, про скасування бонусів для рекламодавців заявив Андрій Партика, а Валерій Варениця озвучив наступну позицію: «Ринок покупця закінчився, буде ринок продавців. Нехай вони думають, що можуть дати ТВ, а не ми їм». Дмитро Дутчин озвучив позитивні цифри зростання ринків (ринок рекламодавців зріс на 100-150%), ринок ТБ-реклами (20-25%), а також значну ймовірність повернення до показників 2013 року (без урахування інфляції). «Ми очікували зростання ринку в 2016 на 25%, агенції говорили – на 15%. Зараз ми всі бачимо зростання на 40%». Також Дмитро Дутчин зазначив, що в Україні, на його думку, – найгуманніша система продажів ТБ-реклами, а система ціноутворення дозволяє кожному прорахувати як буде змінюватися ціна на ТБ-рекламу. ADS_0574

Ще більш оптимістичним у своїх прогнозах був Олексій Вірко, Директор Havas Media Ukraine. У його доповіді «Прогноз рекламного ринку на 2017 рік» всі три варіанти прогнозу різняться лише в цифрах приросту: песимістичний – 30,9%, базовий – 36,7% і оптимістичний – 43,2%. Ознайомитися з презентацією.

Доповідь «Подорож рекламної гривні з ТБ в мозок, шлунок, гаманець і назад на ТБ. Де збивається ритм і що з цим робити» Павла Таяновського, Директора зі стратегії та трансформацій Carat Ukraine, був наповнений не тільки цифрами але й іронічними образами. Павло зазначив, що не дивлячись на щорічне світове скорочення, ТБ і раніше працює добре і ще довго буде залишатися лідером . Зважаючи на те, що Діджитал зростає всеADS_0628 повільніше, єдиною реальною загрозою ТБ рекламі зараз є лише онлайн-відео (4,5 % в 30% на світовому ринку). Павло так само відзначив, що необхідно створювати позитивні очікування споживачів і докладати зусиль для збільшення ВВП, так як кожен 1% його зростання додає 4-5% зростання медіа ринку. «Депресивний клімат формує суспільство, що сидить на лікарняному. Ми здатні створювати ідеї, що приносять гроші. Сильне позитивне ТБ – запорука наших доходів» - зазначив спікер. Ознайомитися з презентацією.

У панельній дискусії «Рекламний ринок 2016» під модеруванням Олега Попенко, Генерального директора Publicis Groupe Ukraine, взялиADS_0683 участь: Тетяна Катрич, Директор медіа сервісів AGAMA communications, Андрій Андрющенко, Генеральний директор медіа, маркетинг і digital агентства Initiative, Юлія Карпушина, СЕО Amplifi ( Dentsu Aegis Network Ukraine), Віталій Матвєєв, Генеральний директор Optimum Media OMD та Енвер Кікава директор Starcom, Член Всеукраїнської Рекламної Коаліції. Вирішення порушених у панельній дискусії питань можна звести до наступних тез: ринок зростає і його позитивні показники, безсумнівно, додадуть пунктів рекламними бюджетами але цим потрібно грамотно скористатися; необхідно переглядати модель взаємодії роботодавця з працівником, а також потрібно більше інвестувати в розвиток і вирощування, а не в перекуповування кадрів; кожні зміни в світогляді і поведінці споживача дають шанс бренду по-іншому себе показати, а криза – це ще й додаткові можливості; необхідно змінювати цілі та завдання рекламодавця: від зниження витрат до підвищення ефективності та отримання результату.

ADS_0939Клер Харріс, Nielsen Watch Commercial Leader, Emerging Markets, представила на конференції доповідь «Вимірювання Total Audience». Клер зазначила, що на сьогоднішній день склалася безпрецедентна ситуація, коли цифрові носії випередили за розміром аудиторії телебачення. Так, за даними на вересень 2015 співвідношення споживання такого виду контенту, як повнометражна драма, за допомогою цифрових носіїв і телебачення було відповідно 55% до 45%. Не зважаючи на те, що зараз розробляється стратегія вимірювання загальної аудиторії, все ж методи для обох медіа носіїв дуже різняться і на даний момент жодна панель не зможе виміряти весь цифровий простір через відмінності в стилі споживання контенту. Так, наприклад, користувачі планшетних комп’ютерів, смартфонів та інших гаджетів дуже легко перемикають увагу і переходять від одного контенту до іншого або до соцмереж. При цьому Клер відзначила значний потенціал використання соціальних мереж в якості панелі для вимірювання. Також  Клер Харріс розповіла про розширення сервісів компанії. Зокрема, вимір цифрового контенту проводиться вже на сімнадцяти територіях і в цьому році до мережі планується приєднання Пуерто-Ріко. Ознайомитися з презентацією.ADS_0994

Ярослав Пахольчук, Фінансовий і виконавчий директор 1 + 1 Медіа, розповів про проблеми та перспективи розвитку легального DTH-сегмента в Україні, в розрізі досвіду VIASAT. Серед головних проблем Ярослав виділив піратський доступ до платних каналів і зазначив, що без кодування сигналів каналів це питання вирішити навряд чи вдасться. Ознайомитися з презентацією.

У своїй доповіді «Футбол як бізнес. Досвід ЄВРО-2016 » Олександр Денисов, ДиректADS_1017ор телеканалів Футбол 1, Футбол 2, поділився досвідом ексклюзивної трансляції масштабних спортивних подій на прикладі ЄВРО 2016. Він зазначив, що в минулому році канали Футбол 1, Футбол 2 змінили комерційну політику і відмовилися від прямої реклами, запропонувавши натомість ринку продаж ексклюзиву на певні категорії товарів. Основні джерела доходів для Футбол 1 і Футбол 2 це дистрибуція (70%) і спонсорство (25%). Для залучення додаткових коштів просувається бізнес в фан-зонах, забезпечується присутність в ресторанах і готелях продажу сувенірної продукції. Однією з основних проблем з якими стикаються канали є піратство і незаконні ретрансляції. Результатом боротьби з піратством є відкриття понад 50 кримінальних проваджень. Ознайомитися з презентацією.

Модератором панельної дискусії «Запуск нового каналу. Що потрібно знати новачкам» виступив Віктор Шкробот, Директор з управління та координації платних каналів і Діджитал контенту FILM.UA, а спікерами – Андрій МальчевськиADS_1135й, Директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення 1 + 1 Медіа, Олексій Шульдешов, Керівник промогрупи StarMedia і Маркіян Проців, Комерційний директор ТРК Люкс. Учасники дискусії розповіли про те, що довгий час індустрія не розглядала можливість існування нішевих платних українських каналів як таких. Зараз же ситуація кардинально змінилася і, зважаючи на різні фактори, зокрема імпортозаміщення та збільшення кількості власного контенту, зараз дуже вдалий час для появи таких каналів. Учасники також відзначили зв’язок повільного розвитку Pay TV в Україні з величезними інвестиціями основних медіагруп в контент для безкоштовного ТБ, а також резюмували, що тільки ці 4 медіагрупи можуть дати поштовх для подальшого розвитку Pay TV. Спікери зазначили, що новим каналам, які запускають великі групи, легше потрапити в кабельні мережі. Учасники дискусії закликали шукати ніші і аналізувати якого контенту не вистачає глядачеві. Спікери розповіли яким чином проходить організація роботи каналу – від закупівлі контенту під обрану нішу до вибору каналу доставки сигналу, просування, підбору команди проекту і шляхів його монетизації. В якості підтвердження вдалого моменту запуску нішевих каналів можна розглядати і озвучений Олексієм Шульдешовим намір запустити ще один платний канал Star Family.

Панельну дискусію Промо 360 ° модерувала Ольга Захарова, Директор з маркетингу ADS_1173каналу «Україна». Спікери – Олена Мартинова, Директор зі стратегічного маркетингу 1 + 1 Медіа; Ольга Балабан, Директор по промо і PR «Нового каналу», Тетяна Свєтлова, Директор департаменту просування бренду і продуктів каналу «Україна». В рамках панелі учасники не тільки поділилися секретами промо діяльності (як створити правильне ключове повідомлення, як створити промо яке призведе глядача і як його втримати, як взаємодіють ТБ і Digital в промо кампанії, секрети успішного крADS_1203оспромотирування і т.д), а й відкрили завісу про новинки ефіру каналів в новому сезоні. Панельна дискусія Промо 360 ° була насичена відео матеріалами: Олена Мартинова показала кейс серіалу “Хазяйка”, Ольга Балабан – промо «Давай жити разом», Тетяна Свєтлова показала ролик про промо підтримку проектів, пов’язаних з ЄВРО 2016, а завиршило дискусію і всю конференцію патріотичне промо-відео Інтера «Футболка єднання», що було підготоване до Суперкубку України з футболу, яке, не зважаючи на відсутність спікера (Олексія Пасічника), зірвало оплески аудиторії і стало прекрасним завершенням Конференції.

Наші проекти